adwokat Poznań

Życiorys

Avvocato – adwokat włoski. Z Kancelarią ściśle współpracuje od 2014 r.

Stypendystka programu Socrates – Erasmus na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Pizie we Włoszech oraz programu Socrates – Erasmus Praktyka we włoskiej kancelarii. W 2008 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i obroniła pracę magisterską pt.: „Niegodność dziedziczenia. Geneza i dogmatyka instytucji w prawie niemieckim, włoskim i polskim”.

W latach 2009 – 2012 r. odbywała aplikację adwokacką we Włoszech w Izbie Adwokackiej w Pizie. W 2012 r. zdała włoski państwowy egzamin adwokacki i została wpisana na listę Izby Adwokackiej w Pizie. Od 2014 roku wpisana na listę obrońców z urzędu w sprawach karnych.

Specjalizacja

Dzięki znajomości systemów prawa włoskiego i polskiego, gwarantuje klientowi profesjonalną, wszechstronną i dwujęzyczną obsługę prawną w sporach międzynarodowych. Posiada doświadczenie procesowe przed włoskim sądami powszechnymi. Współpracuje też z jedną z włoskich międzynarodowych kancelarii adwokackich w Pizie, reprezentując klientów polskich i zagranicznych w sporach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego oraz w sprawach karnych na terenie całych Włoch. Specjalizuje się we włoskim prawie cywilnym oraz karnym.

Języki

Biegle włada językiem włoskim, angielskim oraz niemieckim.