radca prawny Poznań

Życiorys

Radca prawny. Podczas studiów był członkiem NZS, NSZZ Solidarność, później przez wiele lat pracował jako radca prawny wielkopolskich struktur związku. W 1987 r. został wpisany na listę radców prawnych. Został nagrodzony przez Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu za ukończenie aplikacji radcowskiej z najwyższym wynikiem.

Po uzyskaniu uprawnień zawodowych pracował dla dużych przedsiębiorstw przemysłowych oraz pierwszych prywatnych polskich banków, które z perspektywy czasu można zaliczyć do grona podmiotów cieszących się obecnie największym zaufaniem klientów.

W 1992 r. otworzył własną kancelarię.

Wielokrotnie wchodził w skład rad nadzorczych spółek kapitałowych należących do Skarbu Państwa oraz spółek z kapitałem niemieckim. Pełnił funkcje przewodniczącego rady nadzorczej Energetyki Poznańskiej S.A. (obecnie ENEA S.A.) – jednej z największych polskich spółek sektora dystrybucji energii.

Specjalizacja

W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy, prawem korporacyjnym, negocjowaniu i sporządzaniu kontraktów handlowych oraz w prawie spółdzielczym i mieszkaniowym. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Wielokrotnie w imieniu pracodawców oraz związków zawodowych negocjował układy zbiorowe pracy.

Języki

Posługuje się językiem niemieckim, angielskim, włoskim oraz rosyjskim.