CERANEK
Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów
+48 61 624 39 20
kancelaria@ceranek.pl
Paulina Żołnierek-Płotek

Prawo autorskie

Doradzamy twórcom, artystom wykonawcom, menadżerom zespołów muzycznych, wydawnictwom, producentom radiowo-telewizyjnym, agencjom reklamowym, muzykom, informatykom, grafikom oraz architektom.

Prawo autorskie i prawa pokrewne

Sprawy, w których występują elementy prawa autorskiego, a także inne, szeroko pojęte sprawy sektora kreatywnego prowadzi zespół: radca prawny Paulina Żołnierek-Płotek oraz radca prawny Michał Ceranek

Fotografia Pauliny Żołnierek-Płotek
Paulina Żołnierek-Płotek
Fotografia Michała Ceranka
Michał Ceranek

 

Usługi z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych

Umowa z zakresu prawa autorskiego

Sporządzamy i opiniujemy umowy o przeniesienie praw majątkowych, umowy licencyjne, umowy sponsoringu oraz umowy koncertowe. Pomagamy w negocjacjach, spotkaniach. Oceniamy ryzyko związane z umową i doradzamy wybór optymalnego rozwiązania.

Umowa z architektem

Sporządzamy umowy o nadzór atorski, umowy o przeniesienie praw majątkowych do projektów budowlanych oraz inne umowy w zakresie ochrony praw własności intelektualnej.

Wsparcie twórcy, artysty wykonawcy oraz menedżera zespołu muzycznego

Doradzamy twórcom i artystom wykonawcom już na etapie tworzenia utworów muzycznych. Zabezpieczamy interesy tych osób w związku z realizowaną przez nich działalnością twórczą. Pomagamy twórcom i artystom wykonawcom przy negocjowaniu umów z producentami i wydawcami.

Reprezentowanie twórcy przed sądem

Reprezentujemy twórców oraz artystów wykonawców przed sądem w sprawach o naruszenie autorskich praw majątkowych czy o naruszenie autorskich praw osobistych.

Prawo autorskie dla programisty

Wspieramy programistów oraz informatyków w toku realizowanej przez nich działalności gospodarczej. Opiniujemy i sporządzamy umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz umowy licencyjne.

Pomoc prawna na rzecz instytucji kultury

Kancelaria świadczy pomoc prawną na rzecz bibliotek, teatrów czy filharmonii. Wspieramy organizację wydarzeń artystycznych takich jak spektakle teatralne, koncerty, czy festiwale

Formalności ZAiKS, STOART

Reprezentujemy twórców i artystów w takich organizacjach jak ZAiKS czy STOART. Pomagamy twórcom i artystom wykonawcom przy przygotowaniu wszelkich formalności.

CERANEK
Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów
ADRES
ul. Przemysłowa 41/3
61-541 Poznań
woj. wielkopolskie
DANE REJESTROWE
CERANEK Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Sp.p.
NIP: 7831711546
KRS: 0000503884
TELEFONY
Tel.: +48 61 852 93 35
Tel.: +48 61 624 39 20
Fax: +48 61 624 39 21
INTERNET
www: ceranek.pl
e-mail: kancelaria@ceranek.pl
 
GODZINY OTWARCIA
Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach między 9:00 a 17:00, przy czym praktykowane jest wcześniejsze telefoniczne ustalanie terminu i godziny spotkania z prawnikiem.
©2017  Autorem motywu strony jest Tomasz Ceranek  Wspiera nas Wordpress  Polityka Prywatności |Wyłączenia |Mapa strony |Mapa KML