radca prawny Poznań

Życiorys

Radca prawny. Odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. W 2008 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Wcześniej uczęszczał do Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Od ponad dziewiętnastu lat aktywnie działa w ramach organizacji pozarządowych oraz uczestniczy i współorganizuje różnego rodzaju akcje społeczne. Przez ponad jedenaście lat działał w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. W latach 2004 – 2006 zawodnik AZS UAM. Jeszcze w czasie studiów założył i współprowadził Studenckie Koło Naukowe Prawa Sportowego. Za swoją pracę podczas studiów został nagrodzony nagrodą Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Specjalizacja

W kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem spółek, prawem reklamy (odpowiada za kompleksową obsługę prawną kampanii reklamowych i promocyjnych oraz kompleksowe świadczenie usług na rzecz agencji reklamowych i interaktywnych), kontraktami i transakcjami handlowymi (konstruowaniem i weryfikacją umów handlowych, w tym umów dystrybucyjnych z sieciami handlowymi oraz dystrybutorami hurtowymi – w szczególności na rynku FMCG). Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze korporacyjnej spółek kapitałowych.

Do najciekawszych projektów zrealizowanych przez niego należy kierowanie pracami zespołu prawników zajmujących się stworzeniem kosmetycznej sieci handlowej, działającej pod marką Kosmeteria.

Do jego zawodowych pasji należą sprawy związane z e-biznesem oraz nowoczesnymi technologiami. Wielokrotnie doradzał przy realizacji projektów startupowych oraz rozbudowanych platform handlu internetowego, zajmując się także doradztwem przy tworzeniu portali internetowych oraz przygotowywaniem wszystkich regulacji prawnych związanych z ich uruchomieniem. Ponadto tworzy umowy na projektowanie oraz korzystanie z oprogramowania komputerowego.

Języki

Posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim.