Aktualności

Spółka z o.o. w 24 godziny

Jako jedna z pierwszych kancelarii w Wielkopolsce zaczęliśmy świadczyć usługę wspierającą przedsiębiorców w założeniu spółki z o.o. w tzw. trybie s24. Założenie spółki w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku możliwe jest od 1 stycznia 2012 r. Długo zapowiadana przez Ministerstwo Sprawiedliwości usługa uruchomiona została na stronach internetwocyh Ministerstwa.

Wydawało by się, że pozornie łatwy w osbłudze system pozwoli wyeliminować z procesu zakładania spółki profesjonalnych pełnomocników. Nic bardziej mylnego. Po kilkukrotnym założeniu spółki w trybie S24 można stwierdzić, że pomoc prawnika wydaje się być nieodzowna. Wydaje się, że z podobnego założenia wyszli twórcy systemu, którzy przewidzieli możliwość uczestniczenia w procesie zakładania spółki przez pełnomocnika. Co prawda system jest dość intuicyjny, jednak rozwiązania, z których wybrać może użytkownik (przyszły wspólnik) oparte są bezpośrednio na Kodeksie Spółek Handlowych.

Należy zaznaczyć, że umowa spółki powstająca w procesie rejestracji internetowej jest dość uproszczona. Użytkownik ma możliwość wyboru wyłącznie skończonej, z góry określonej liczby rozwiązań. Z tego powodu można ten rodzaj powołania spółki rekomendować wspólnikom, którzych liczba ma być niewielka i którzy darzą się wzajemnym zaufaniem.

Z praktyki prawników kancelarii wynika, że ten model powołania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością już na starcie cieszy się dużą popularnością wśród klientów kancelarii. Można się spodziewać, że zainteresowanie nowym rozwiązaniem będzie rosło. Tym bardziej cieszy nas fakt, że przed nami niemielu pełnomocników zdecydowało się na skorzystanie z nowatorskiego rozwiązania.

Kancelaria

Kancelaria

Poprzedni wpis

Nowa strona internetowa

Następny wpis

Wysokie odszkodowanie za wywłaszczenie